Hydrulicy - forum o ogrzewaniu

Forum hydraulików.


#1 2009-12-26 22:11:35

miro

Nowy użytkownik

Punktów :   

Montaż grzejnika w pokoju

Witam wszystkich na forum.
Mam zamiar podłączyć grzejnik (kaloryfer) który wisi w pokoju od dłuższego czasu. Chciałbym go podłączyć samodzielnie. Posiadam ogrzewanie grawitacyjne. Teraz pytanie do was fachowców:
1. Kupiłem zawór z termostatem razem z dodatkowym zaworem dn15 (chyba to jest tzw odcinający- posiada u góry nakrętke) jak mam ten komplet podłaczyć? - na zaworze z termostatem jest oznaczenie 1/2 i strzałka <--- strzałka ma iść w kierunku grzejnika?, natomiast opisany już drugi zawór z kompletu ma opis dn15 mam go przykręcić na dole bezpośrednio do grzejnika nakrętką do góry, a dopiero do niego podłączam rurki z powortem?
2. Jaką mam użyć średnicę rur, dodam ze chcę lutować rurki miedziane ?
3. Ze względu na ułożenie domku nie jestem w stanie wykonać pionu do tego grzejnika (musiałbym podkopać się, ale tego niechcę)  grzejnik jest na  parterze, chcę wykonać podpięcie grzejnika bez pionu bezpośrednio do przygotowanego już zasilania i powrotu z zaworami umieszczonych niedaleko pieca co, długośc rurek miedzianych potrzebnych do tego podłączenia wynosiłaby ok 6 m + 2 m  na montaż przy piecu. Czy tego typu podłączenie nie jest za długie? Czy zadziała na ten grzejnik ogrzewanie grawitacyjne czyli mówiąc wprost wydoli piec? Obecnie mam podłączonych 5 grzejników. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez miro (2009-12-26 22:18:32)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wczasy w Mikoszewie